Witaj na nieoficjalnej stronie poświęconej Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS)

Dowiedź się, czym się zajmujemy i jak możemy Ci pomóc!

O nas

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniami związanymi z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Chociaż nie jesteśmy oficjalnym źródłem ani ekspertami w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, nasza pasja i zaangażowanie w tematykę rolnictwa oraz ubezpieczeń społecznych skłoniły nas do stworzenia tego miejsca i dzielenia się naszymi spostrzeżeniami i najnowszymi informacjami z innymi.

Adres

Numer telefonu


Blog informacyjny
Porady dla rolników
Najnowsze informacje na temat polskiego rolnictwa

Skontaktuj się z nami!

W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości w związku z publikowaną przez nas treścią, zapraszamy do kontaktu!

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) – jest to ważna instytucja państwowa zapewniająca rolnikom ochronę ubezpieczeniową. Ustanowiona ustawą z 20 grudnia 1990 roku, KRUS odgrywa niezastąpioną rolę w życiu polskiej wsi, oferując kompleksowe wsparcie w zakresie ubezpieczeń społecznych dla osób związanych z rolnictwem.

W skład struktury organizacyjnej KRUS wchodzą:

  • Centrala,
  • 16 oddziałów regionalnych,
  • 256 placówek terenowych.

Fundamentem finansowania działalności KRUS są trzy państwowe fundusze celowe: Fundusz Emerytalno-Rentowy, Fundusz Prewencji i Rehabilitacji oraz Fundusz Administracyjny, wspierane przez pozabudżetowy Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dzięki tym zasobom, KRUS nie tylko zapewnia wsparcie finansowe rolnikom w potrzebie, ale również inwestuje w ich przyszłość poprzez programy prewencji i rehabilitacji.